Częste wypróżnianie u 19-letniej osoby

Witam , mam 19 lat.moim problemem jest czeste wyproznianie czasami sa ta rzadkie stolce czasami normalne. Czuje dyskomfort bo nie moge normalnie funkcjonowac.od jakiegos czasu zauwazylem ze moje jelita bardzo glosno pracuja. Co moze mi dolegac i co w takiej sytuacji zrobic.

Przede wszystkim należy ustalić czy Pani dolegliwości są spowodowane chorobą zapalną jelit czy też mają charakter czynnościowy. Doradzałbym wizytę u gastroenterologa, po wczesniejszym wykonaniu oznaczenia ilościowego kalprotektyny w kale.