Czy antykoncepcja przestanie działać po przerwie w stosowaniu tabletek?

Witam, mam pytanie. Jeżeli z przyczyn niezależnych ode mnie nie przedluzylam recepty na tabl. Antykoncepcyjny ponieważ gabinet od tygodnia zamknięty i wypada ze teraz-środa powinnam wziąć tabletkę po przerwie 7dniowej a jej nie wezmę do poniedziałku. Bo zwyczajnie nie mam. Czy jak w poniedziałek wezmę to czy antykoncepcja przestaje działać? Jaki jest % zagrożenia ciąża?

W opisanej sytuacji ochrona antykoncepcyjna będzie zdecydowanie obniżona, a właściwie jej nie będzie., więc w tym cyklu powinna Pani stosować dodatkową metodę zabezpieczenia. Na przyszłość proponuję mieć w domu zapasowe opakowanie.