Czy badanie TK głowy bez kontrastu jest wystarczające, żeby wykluczyć guza mózgu w przypadku wystąpienia anizokorii?

Witam serdecznie. Czy badanie TK głowy bez kontrastu jest wystarczające żeby wykluczyć guza mózgu w przypadku wystąpienia anizokorii? Sześć miesięcy wczesniej przed anizokorią miałem MI głowy z kontrastem, którego wynik był dobry. TK przeprowadzone teraz tez niczego nie wykazało. W badaniu okulistycznym i dna oka wszystko ok. Ciśnienie w oku i jakies tarcze prawidłowe. Obie źrenice symetrycznie i naprzemiennie reagują na światło.Problem występuje tylko czasem i tylko w sztucznym świetle.

Witam.

TK głowy bez kontrastu nie jest wystarczająca do wykluczenia guza mózgu.

Natomiast nieznaczna anizokoria, zwłaszcza występująca okresowo, w różnych warunkach oświetlenia, może być zjawiskiem niewiążącym się z żadną chorobą.
Niekiedy zdarza się tak, że występuje ona u osób całkowicie zdrowych.

MRI mózgu jest znacznie dokładniejszym badaniem od TK, zwłaszcza MRI z kontrastem.
Przemijająca anizokoria może byc wywołana malformacją naczyniową. Dla zakończenia diagnostyki należy wykonac angio-TK naczyń mózgowych.