Czy biorąc pod uwagę te objawy ciąża jest możliwa?

Dzień dobry mam pytają czy jest możliwość ciąży jeśli kocham się z chłopakiem w dni niepłodne po 3 tygodniach zrobiłam test ciążowy który wyszedł ujemnie okres dostałam w terminie który trwał 2 dni 3 dzień to tylko plamienie nie czuje objawy ciąży bardzo proszę o pomoc pozdrawiam serdecznie

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

test ciążowy wykonany po trzech tygodniach od zbliżenia powinien być już wiarygodny. Jeśli więc dał Pani wynik negatywny, to oznacza, że najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży. Dla pewności można jeszcze wykonać test ciążowy z krwi, który pokazuje poziom gonadotropiny kosmówkowej, nazywanej również hormonem ciążowym.

Ponadto wspomina Pani o tym, że okres przyszedł w terminie, lecz w zmienionej formie. Tak się zdarza i nie jest to żadnym wyznacznikiem, jeśli chodzi o ciążę. Gdyby w kolejnych miesiącach menstruacja nadal wyglądała inaczej, warto rozważyć wizytę u ginekologa.

O tym, jak działają testy ciążowe przeczytać można w artykule, który znajduje się pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-test-ciazowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.