Czy biorąc tabletki hormonalne dochodzi do owulacji i możliwości zajścia w ciążę?

Na lewym jajniku mam torbiel czynnościowa 2,5 cm lekarz przepisał mi hormon, który biorę dwa razy dziennie przez 21 dni i 7 dni przerwy na wystąpienie krwawienia. Moje pytanie brzmi czy biorąc ten lek mogę zajść w ciąże? Przeczytałam, że lek ten hamuje owulacje więc czy w moim przypadku działa on anty koncepcyjnie? Mam go brać przez 3 miesiące. Czy po odstawieniu wszystko szybko wraca do normy mam na myśli owulacje? Lekarz powiedział, że nie jest to lek antykoncepcyjny no ale czytam ze zatrzymuje owulacje więc jak to jest? Pozdrawiam Lena

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Nie wszystkie preparaty hormonalne zlecane przez ginekologów mają działanie antykoncepcyjne.
Jeśli preparat działa hamująco na owulację to powinien wywierać działanie antykoncepcyjne, niezależnie od sytuacji.

Być może lekarz miał na myśli znaczenie zastosowania tego leku w Pani przypadku, gdzie cel zlecenia tego leku jest terapeutyczny a nie antykoncepcyjny.
Jako, że informacje od lekarza zlecającego leczenie są decydujące proponuję skonsultować wątpliwości z ginekologiem zlecającym leczenie.