Czy ból kolana ma związek z antykoncepcją?

Witam, mam 22 lata od niedawna zaczęłam stosować antykoncepcje. Dokładnie dwa dni temu zaczęłam trzeci tydzień stosowania leków Vines. Od paru dni mam ból kolana od wewnętrznej strony (zaznaczę że w ostatnim czasie nie zmieniłam swojego trybu życia, nie wprowadziłam ćwiczeń ani żadnej nowej diety). Od dwóch dni również doskwiera mi kłująco-piekący ból nad mostkiem (nie jest on bardzo mocny, ale czuje dyskomfort). Czy to mogą być skutki uboczne antykoncepcji i powinnam zaprzestać stosowanie jej, czy raczej nie powinnam łączyć tych objawów z przyjmowaniem leków? Oprócz opisanych wyżej dolegliwości nie mam żadnych innych problemów zdrowotnych.
KOBIETA, 22 LAT 5 miesięcy temu

W przypadku rozpoczynania terapii hormonalnej należy uważać na możliwe ryzyko wystąpienia choroby zakrzepowo zatorowej , bóle kończyn dolnych, zamostkowe mogą ale nie muszą o tym świadczyć -proponuję wizytę u lekarza który to zlecił lub jeśli długo trzeba czekać to porozmawiać z lekarzem rodzinnym - np zrobić badania krwi wykluczające takie schorzenie, być może ma usg i może sprawdzić układ naczyniowy w k dolnych, zrobić ekg?