Czy mogę dalej stosować antykoncepcję?

Witam biorę antykoncepcję vines d-dimery mam podwyższone norma jest 0,00-0,50 a moje są 0,53 reszta badan są dobre ,czy moge dalej stosować antykoncepcję

Przyjmowanie leków hormonalnych zwiększa ryzyko wystąpienia chorób na tle zakrzepowo- zatorowym. D-dimery to wskaźnik, którego wartość <500 z dużym prawdopodobieństwem pozwala wykluczyć zatorowość płucną, natomiast wynik przekraczający normę nie świadczy o chorobie, jednak w przypadku wystąpienia niepokojących objawów nakazuje pogłębić diagnostykę. Istotnym jest pytanie, z jakiego powodu zdecydowała się Pani na wykonanie badania. Uważam, że w celu obniżenia ryzyka powikłań, warto skonsultować się z ginekologiem i rozważyć przerwanie leczenia.