Czy ból ucha to objaw nerwicy czy stanu zapalnego ucha?

Witam. Jakis czas temu przechodzilem dwa razy zapalenie ucha mialem antybiotyk i przeszlo. Znowu czuje dziwne objawy czyli bol ucha i swedzenie w srodku jakby cos w nim chodzilo. Mam pytanie czy to jest dalej objaw zapalenia ucha czy nerwicy ?? Wczesniej gdy mialem zapalenie ucha to nie chorowalem na nerwice. Lekarka mowila ze mam wypukla blone i chciala bym pojechal na jakis zabieg ale zrezygnowalem z niego bo sie balem a teraz mam nerwice i powtorke z tym uchem. Co powinienem zrobic ??

Witam. Proszę udać się do laryngologa i kontynuować leczenie. Jeżeli lekarz zdiagnozował przyczyny biologiczne, to do momentu kiedy nie zostaną one wyleczone ciężko mówić, że to objaw nerwicy. Jeżeli Pan nie jest przekonany do zabiegu proszę skonsultować to z innym lekarzem
pozdrawiam