Czy brak czucia 3 dłoni może mieć związek z tym stanem kręgosłupa?

Witam mam pytanie od jakiegos czasu budze sie i nie czuje dloni. Czucie przychodzi po kilku minutach pojawia sie tez nieprzyjemne mrowienie. Wykonalem MRI odc. szyjnego i mam pytanie czy to moze miec zwiazek z tym opisem czy raczej szukac przyczyny gdzie indziej ? Fizjologiczna lordoza odcinka szyjnego kręgosłupa zniesiona, Trzony kręgów o zachowanej wysokości, drobne wyostrzenia ich krawędzi, krążki międzykręgowe wykazują cechy zaburzenia ich uwodnienia, nieco węższa przestrzeń międzykręgowa C4-C5 na poziomie C2-C3 wymiar AP kanału kręgowego ok 12mm na poziomie C3-C4 szerokie wypuklenie krążka międzykręgowego z cechami ucisku worka oponowego, przewężone otwory międzykręgowe, wymiar AP worka oponowego ok 10mm, na poziomie C4-C6 szerokie wypuklenie krążków międzykręgowych z cechami nieznacznego ucisku worka oponowego, przewężone otwory międzykręgowe, wymiar AP worka oponowego ok 11mm, na poizomie C5-C6 cechy ześlizgu tylnego ok 1mm, na poziomie C6-C7 przewężone otwory międzykręgowe, Morfologia sygnału rdzenia kręgowego w badanym odcinku prawidłowa, migdałek gardłowy ok 20x10mm

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Bardzo nam przykro, że odczuwa Pan takie dolegliwości związane z drętwieniem rąk. Biorąc pod uwagę opis objawów, można by stwierdzić, że cierpi Pan na pewnego rodzaje parestezje. Jest to ogół cech odczuwania drętwienia, mrowienia, uczucia gorąca, czy wbijania szpilek głównie w okolicach kończyn zarówno górnych bądź dolnych.

Bardzo często przyczyną takiej przypadłości jest uszkodzenie nerwów obwodowych, a także zmiany zwyrodnieniowe.

Prawidłowo, że wykonał Pan badanie obrazowe kręgosłupa szyjnego. Rezonans magnetyczny jest bardzo precyzyjną diagnostyką, wskazująca obecny stan oraz wszelkie nieprawidłowości w budowie kręgów w danym odcinku kręgosłupa.

Na podstawie wyniku badania MR odcinka szyjnego, prawdopodobnie można by stwierdzić liczne wypuklenia krążków międzykręgowych z cechami ucisku worka oponowego. Stan taki często spowodowany jest przez wypuklinę lub protruzję krążka międzykręgowego. Schorzenie to może stanowić pewne zagrożenie, gdyż może dojść do uszkodzenia rdzenia kręgowego, co powoduje objawy neurologiczne. Istnieje podejrzenie, że taka przypadłość mogła spowodować opisane przez Pana dolegliwości.

Ze względu na odległość, trudno jednak dokładnie ocenić stan Pana zdrowia. Dlatego zalecamy konsultację z lekarzem neurologiem, który dokładnie określi wynik badania rezonansem oraz wskaże możliwe przyczyny aktualnych objawów.

Prawdopodobnie byłaby niezbędna rehabilitacja, aby poprawić Pana komfort życia.

Życzymy Panu szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://zdrowie.parenting.pl/przyczyny-bolu-kregoslupa-szyjnego

https://portal.abczdrowie.pl/parestezje

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przepukliny-oponowe-z-uciskiem-worka-oponowego-i-korzeni-nerwowych

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.