Czy brak miesiączki może byc spowodowany zastosowaniem tabletki po?

Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne od poniedziałku odstawiłam tabletki tak jak zawsze na 7 dni by mogło wystąpić krwawienie. Zawsze krwawienie u mnie występuje w piątek, jednak w środę współżyłam i prezerwatywa zawiodła następnego dnia jakieś 11 godzin po stosunku zdążyłam "tabletkę po". Jest już sobota i nadal nie wystąpiło u mnie krwawienie. Czy brak miesiączki może być spowodowane "tabletką po" ? Jakie jest ryzyko zajcia w ciąże w okresie odstawienia tabletek antykoncepcyjnych ?

W trakcie 7 dni przerwy, jeśli przez 21 dni poprzedzających tabletki antykoncepcyjne były stosowane prawidłowo, ochrona jest zachowana, więc niepotrzebnie wzięła Pani tabletkę "po". Faktycznie, brak krwawienia z odstawienia może być spowodowany jej zażyciem. Jednak w razie wątpliwości warto skonsultować się z ginekologiem prowadzącym.