Czy brak przerwy jest obowiązkowy przy pominięciu tabletki w 3-cim tygodniu?

Witam, zapomniałam wczoraj wziąć 19tą tabletkę i zorientowałam się dopiero dzisiaj przy wzięciu kolejnej. wzięłam więc 2.wyczytałam na ulotce Y..., że nie należy robić przerwy. Niestety mój organizm bardzo źle reaguje na brak przerwy, w zeszłym miesiącu nie zrobiłam przerwy i wystąpił u mnie 2tygodniowy krwotok. Ginekolog zabronił mi robienia tego.   Dodam, że kochałam się z chłopakiem w piątek, czyli 2dni przed zapomnianą tabletką. Bardzo proszę o radę ;/

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Jeśli występują u Pani tak nieprzyjemne skutki pominięcia przerwy między opakowaniami, proszę udać się do swojego ginekologa i zapytać go o zalecenia. W przypadku pominięcia tabletki w trzecim tygodniu producenci tabletek zalecają zazwyczaj (proszę zajrzeć do ulotki swoich tabletek) dwa możliwe rozwiązania: pominięcie przerwy między opakowaniami (które u Pani jest niewskazane) oraz uznanie dnia, w który pominięto tabletkę jako pierwszy dzień 7-dniowej przerwy. Być może lekarz zaleci Pani właśnie takie rozwiązanie - proszę się z nim skontaktować. W przypadku niepodjęcia żadnych działań istnieje ryzyko ciąży.
Pozdrawiam!