Czy byłam w ciąży?

Witam,

Proszę o pomoc w wyjaśnieniu mojej ostatniej okołoowulacyjnej wydzieliny.

Mój cykl trwa ok. 28-31 dni. Ostatnią miesiączkę zaczęłam 20 lipca. W weekend 30 lipca - 1 sierpnia pieściliśmy się z moim partnerem, ale bez penetracji członka w pochwie.

Natomiast 2 sierpnia, czyli w 14 dniu cyklu w czasie wizyty w toalecie zauważyłam na papierze toaletowym dwa kawałeczki jakby jajeczka lub czegoś, co przypominało mi otoczkę jajeczka, taka bladożółtawa błonka o średnicy może jednego centymetra, a potem jeszcze wyszła jakby zawartość tej błonki, wielkości grochu, wypełniona śluzem.

Oprócz tego miałam delikatny rozciągliwy śluz, nie pachnący, normalny. Żadnych brązowych plam, krwawień, bólów podbrzusza. Wcześniej nigdy czegoś takiego nie miałam.

Czytałam, że niezapłodnione jajeczko (ocet) ginie w drodze z jajowodów do macicy, a tylko zapłodnione dostaje się do macicy.

Czy to możliwe, że to było zapłodnione jajeczko, które nie zostało zagnieżdżone w niej?

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Choć bez dokładniejszych danych klinicznych, tylko na podstawie opisu, nigdy 100 proc. pewności mieć nie można, jednak wydaje się mało prawdopodobne, by było to poronienie. Nieraz śluz, który dłużej przebywał w kanale rodnym, przybiera taką postać.

Warto wspomnieć, iż zarodek około 3 tygodnia, ma wielkość około 2,5 mm.

Więc jeżeli obecnie nie ma Pani żadnych niepokojących objawów, to najlepiej w trybie planowym zgłosić się na rutynową wizytę do ginekologa.

Tutaj znajdzie Pani więcej informacji na temat poronienia.

Serdecznie pozdrawiam!