Czy cukier ma wpływ na wchłanianie magnezu?

Witam, czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego cukier osłabia wchłanianie magnezu? Co to ma się do siebie?

Nie ma rzetelnych badań naukowych które by potwierdzały tę tezę. Warto jednak mieć na uwadze, że magnez i witaminy z grupy B uczestniczą w aktywacji enzymów niezbędnych do procesu trawienia białek, tłuszczy i węglowodanów.