Czy częste bóle głowy wskazują na jakąś chorobę?

Witam! Od 3 tygodni bardzo często (praktycznie codziennie) budzę się rano z zatkanymi uszami. Odetkanie następuje dopiero po kilku godzinach. Na dodatek miewam bóle głowy, zazwyczaj na czole lub nad uchem/uszami, gdzie muszę przyznać, że przez całe życie (mam 20 lat) miewałam ból głowy jedynie kilka razy i można powiedzieć, że nieznane dla mnie było powiedzenie "mam migrenę". Dochodzi do tego jeszcze to, że od kilku dni po wstaniu rano jest mi niedobrze (ale nie wymiotuję). Nieraz miewam tzw. "brak koncentracji" oraz zdarza mi się, że nie mogę sobie przypomnieć różnych rzeczy. I przez cały ten czas chodzę jak struta, wszyscy mnie denerwują, na nic nie mam ochoty i nic nie sprawia mi radości, kłócę się z narzeczonym (co też bardzo rzadko nam się zdarzało). Pani Doktor, czy te objawy wskazują bardziej na jesienną depresję, czy może jakieś zaburzenia neurologiczne? Bardzo proszę o odpowiedź i pozdrawiam serdecznie!
20 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Opisane objawy mogą mieć podłoże psychogenne-jak Pani to ujęła wiązać się z "jesienną depresją"-jednak taka przyczynę można uznać po wykluczeniu etiologii organicznej. Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego, który uzupełni wywiad lekarski i przeprowadzi badanie przedmiotowe. Na ich podstawie zleci ew. badania dodatkowe oraz konsultacje specjalistyczne-szczególnie istotne wydają się być laryngologiczna oraz neurologiczna.
Pozdrawiam