Czy częste przyjmowanie dodatkowej tabletki antykoncepcyjnej jest szkodliwe?

Czy częste przyjmowanie dodatkowej tabletki antykoncepcyjnej ( z zapasowego blistra) jest szkodliwe? Zdarza mi się to mniej wiecej co drugie opakowanie, czasem dwa opakowania pod rząd,gdy boli mnie brzuch lub mam luźniejszy stolec (nie biegunkę) do 4 godzin po przyjeciu tabletki.

Lek. Katarzyna Szymczak

Zawsze jest to większa dawka hormonów, takie postępowanie powinno dotyczyć tylko konkretnych wskazań w razie sytuacji awaryjnej, nie rutynowo.