Czy dać partnerowi szansę?

Witam, od pół roku spotykam się z mężczyzną, który ma rodzinę. Wiem, że nie kocha żony na pewno. Sama uprzykrza mu życie. Plnowaliśmy razem przyszłość... dzieci, dom. Jednak od miesiaca zaczeło się psuć. Nie wytrzymujemy psychicznie. Ciągłe pretensję i wyrzuty. On ma do tego ciche dni. Nie odzywał się do mnie tydzień bo ktoś się o Nas dowiedział i mnie obarczył winą. Przeszłam przez piekło. Mówił, że musi się zgłosić po pomoc u specjalisty do twierdzi, że ma depresję. Rozumiem, podwójne życie, ciągłe kłamstwa, trudna sytuacja w domu ale gdzie w tym wszystkim Ja. Parę dni temu napisałam mu, że nie mogę pozwolić by ktokolwiek mnie tak ranił, że to koniec. Ciąglę płaczę, nie wychodzę z domu. Jest bardzo cieżko. Nie odzywa się 3 dzień. Czy dać mu czas czy poprostu przeprosić ? Pozdrawiam

Szanowna Pani, dziękuję za wiadomość. W moim odczuciu decyzje dotyczące Pani relacji z partnerem należą do Pani. Nie czuję się upoważniona do wyrokowania jak ma Pani postąpić. Sytuacja, którą Pani opisuje wydaje się być kryzysowa. Stąd też sugerowałabym odbycie konsultacji psychologicznej, np. w najbliższym Ośrodku Interwencji Kryzysowej czy też u w Poradni Zdrowia Psychicznego. Sądzę, że bezpośrednie spotkanie z psychologiem mogłoby być dla Pani szansą na dotarcie do swoich potrzeb. Pozdrawiam