Czy dawka luteiny została zachowana?

Lekarz mi przepisał luteina dopochwowa miałam brać przez 10dni do tej pory wszystko było ok wczoraj wszadzilam sobie tabletkę luteiny i dziś idać spać do łóżka zauwazywalam ze tabletka musiała mi wczoraj wylecieć bo dopiero dziś wieczorem znalazłam ja na prześcieradle pod kołdra niewiem co teraz bo to znaczy że wczorajsza dawka się nie wzięła co mam teraz robić bo boję się nie będzie efektu leczenia

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w obecnej sytuacji najlepiej kontaktować się z lekarzem, który zalecił Pani stosowanie leku.

W ulotce opisującej stosowanie Luteiny w formie tabletek dopochwowych możemy znaleźć informacje, które mówią, że pominiętą dawkę trzeba zastosować od razu po zauważeniu – chyba, że nadchodzi czas zaaplikowania kolejnej dawki.

Nie wolno bowiem podwajać dawki, aby uzupełnić braki. Najprawdopodobniej więc powinna Pani kontynuować leczenie bez uzupełniania pominiętej dawki Luteiny.

Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania zadane przez inne użytkowniczki znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-dwoch-tabletek-luteiny,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosowanie-luteiny-w-35-tygodniu-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-po-pominieciu-luteiny-i-wystapieniu-plamienia-nalezy-brac-ja-nadal.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.