Czy drętwienie palców może być spowodowane osłabieniem i leżeniem z powodu przeziębienia?

witam. Od kilku dni jestem przeziębiona normalne objawy takie jak katar kaszel. od dwóch dni leżę w łóżku. od wczoraj drętwieją mi palce lewej dłoni. Czy to może być spowodowane osłabieniem i ciągłym leżeniem? mam w tej dłoni czucie i mogę nimi swobodnie poruszać. Czytam wiele na ten temat boję się, że to może być SM. Ale to raczej było by gorsze niż tylko drętwienie. bardzo się boję

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przyczyn może być wiele. Warto jednak podkreślić iż diagnoza przez internet nie jest możliwa. Pozostaje tylko wzglosic się do neurologa. Czasami podobne parestezje mogą być wynikiem zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa szyjnego i piersiowego.