Czy dwukrotnie większa ilość prolaktyny niż norma nie powinna być natychmiast leczona?

Dzień dobry. W dniu dzisiejszym otrzymałem wyniki badań krwi pod kątem tarczycy i prolaktyny. Okazało się, że prolaktyna wynosi 40 ng/ml, a więc ilość zawyżoną. Po wizycie u endokrynologa, nie dowiedziałem się nic poza tym, że muszę wykonać usg piersi, ponieważ pierwotnym problemem była i jest ginekomastia. Ciekawi mnie jednak, czy dwukrotnie większa ilość prolaktyny niż norma nie powinna być natychmiast leczona? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Najpierw diagnostyka . A czy lekarz zalecił odpowiedni test obciążenia ?