Czy dziecko z wodogłowiem może mieć duże trudności w nauce?

Witam ..Mam syna który od urodzenia ma wodoglowie i mnogie torbiele prawej półkuli mózgu.Przeszedl 3 operacje i wszczepiono mu zastawke komorowo otrzewnowa...Kuba obecnie ma 13 lat i ma duze trudności w nauce..czeste bóle glowy i brzucha..Czy moze to byc powodowane choroba czy moze dysfunkcji zastawki?I czy trzeba przedłużać dren zastawki ..

W tej materii należy udać się do specjalisty neurochiruga z prośbą o ocenę funkcjonowania zastawki. Celowe jest też wykoanie badania EEG. Można podawać EyQ w dawce 3 x 1 kapsułka