Czy EEG jest wiarygodnym badaniem do postawienia diagnozy padaczki?

Witam.Kobieta lat 30,matka 2 dzieci,od 7 lat rozpoznanie migreny na tle nerwowym podczas 1-wszej ciąży.Dwa lata temu badanie TK (podejrzenie tętniaka mózgu na podst.EEG),brak jakichkolwiek zmian.Z powodu ataków migrenowych,mrowienie twarzy,ust,gdy się położy nie może ruszyć ręką ani nogą lekarz zalecił EEG,USG doppler tętnic szyjnych-czysto.Na podstawie kolejnego EEG stwierdził lekką padaczkę.Czy EEG jest wiarygodnym badaniem do postawienia diagnozy padaczki?Czy można prowadzić auto?Dziękuję

Rozpoznanie padaczki stawia się na podstawie objawów klinicznych. Badanie EEG jest badaniem dodatkowym.
Prawidłowy wynik EEG nie wyklucza padaczki, jeżeli występują typowy napadu padaczkowego. I odwrotnie, nieprawidłowy wynik EEG nie stawia rozpoznania padaczki, jeżeli nie występują klinicznie napady padaczkowe.

Czasami diagnostyka i postawienie właściwego rozpoznania jest trudne i wymaga doświadczonego w tej dziedzinie specjalisty.