Czy ewentualnie wysiłek na siłowni nie będzie miał negatywnego wpływu na wchłanianie krwiaka?

Mam krwiaka o średnicy okolo 15-20cm po wewnętrznej stronie uda po prawie godzinnym otrzymywaniu kopnięć w tych okolicach. Kopnięcia oczywiście na treningu. Minął juz tydzień, a on nadal jest bardzo wyraźny i trochę pobolewa. Smaruję to miejsce Uzarinem, który łagodzi ból, ale nie chodzi o ból, a o gojenie/wchłanianie się krwiaka. Czy można ten proces jakoś przyspieszyć? Kiedy będę mógł iść na trening? Czy ewentualnie wysiłek na siłowni nie będzie miał negatywnego wpływu na wchłanianie krwiaka?

Lek. Paweł Szadkowski

Pójście teraz na trening i powtarzanie urazu nie jest dobrym pomysłem. Duży krwiak może się wchłaniać nawet kilka tygodni. Nie sądzę żeby siłownia miała negatywny wpływ na jego wchłanianie, chociaż dopóki uraz jest świeży, a miejsce bolesne powstrzymałbym się również od siłowni.