Czy faktycznie przy nerwicy występuje taki objaw?

Witam robiłem wszystkie możliwe już chyba badania usg jamy brzusznej rtg klatki piersiowej, morfologię a nawet rentgen głowy. Chodzi o to że z lewej strony górnej części brzucha, czasem żeber lub sutka widzę pulsowanie ciała dodam że nie jestem szczupłą osobą ani bardzo otyłą. Lekarz internista jak i radiolog wykluczył tętniaka, którego bardzo się boję i cały czas myślę że to jest on, ale lekarze stwierdzili że na takie rzeczy jestem za młody i stwierdzili nerwice. Czy faktycznie przy nerwicy występuje taki objaw? Dodam również, że muszę zasypiać przy telewizji lub muzyce bo odczuwam szum w uszach, a jeśli oglądam telewizję lub inne rzeczy nie słyszę tego. Pomóżcie czy to faktycznie nerwica i to na pewno nie tętniak czy lekarze mogli się pomylić?

Witam! Internista i radiolog mają rację. "Nerwica jest małpą wszystkich chorób" i może imitować objawy każdej z nich. Czasem jest to trudne do różnicowania. Proszę skontaktować się z Poradnią Zdrowia Psychicznego lub komercyjnie. Przebadają i zaproponują najlepsze rozwiązanie. Pozdrawiam W. Łuczkowski.

Skoro badania medyczne nie przyniosły żadnych informacji, jakoby w organizmie działo się coś fizycznie nieodpowiedniego, to jest duże prawdopodobieństwo, że rzeczywiscie ma Pan do czynienia z nerwicą. tego typu objawy (bóle, pulsowanie, przelewanie, szum w uszach, pisk w głowie itd) są często spotykanym objawem psychosomatycznym nerwicy. W zwiazku z tym polecam konsultację psychologiczną, w trakcie której - po szczegółowym wywiadzie - będzie mógł Pan otrzymać diagnozę i propozycję pracy by pozbyć się trudności. Pozdrawiam serdecznie.