Czy Fostimon może wywołać tak obfite krwawienie jako skutek uboczny?

Witam serdecznie, Jestem po nieudanej stymulacji owulacji Fostimonem (4 zastrzyki od 4-7 dc). 1 dc dostałam skąpą miesiączkę, która trwała 2 dni. W 7 dc dostałam obfite krwawienie, które trwało 4 dni i wyglądało jak normalny okres - żywa krew ze skrzepami. Mój lekarz przerwał stymulację, gdyż pęcherzyki w 8dc były maleńkie. Nakazał odpuścić cykl. Czy Fostimon może wywołać tak obfite krwawienie jako skutek uboczny? A moze bardziej prawdopodobne jest, że to była ta właściwa miesiaczka, a ja po prostu za wcześnie zaczęłam robić zastrzyki Fostimon. Czy są Państwo w stanie rozwiać moje wątpliwości? Lekarz prowadzący nie potrafił tego zrobić.

Lek. Michał Lenard

Krwawienie z dróg rodnych jest objawem niepożądanym występującym po zastosowaniu Fostimonu.