Czy gronkowiec złocisty mógł przejść do płodu i dziecka?

Witam. Jestem w 36 tygodniu ciąży. W cytologia wyszedł mi gronkowiec zlocisty. Jaka mam pewność że nie przeniknąć do dziecka powodując zakazenie wewnatrzmaciczne ? Tym bardziej ze ostatnio podczas badania lekarz coś wspomniał o mocnej tętnicy jak przed porodem

Lek. Michał Lenard

Dziecko jest oddzielone od środowiska pochwy przez szyjkę macicy, a dodatkowo otoczone jest błonami płodowymi, które chronią je przed takimi infekcjami. Nie ma Pani powodu do obaw. Pozdrawiam!