Czy guzki lite izoechogeniczne są poważne?

wynik usg guzki lite izoechogeniczne 7 mm i lite niejednorodne ognisko 29 mm 16mm wyniki tsh i t3 t4 w normie czy mam sie martwic?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Na podstawie badania USG nie można jednoznacznie określić charakteru zmian. Należy wykonać biopsję aspiracyjną cienkoigłową celowaną. Proszę udać się do lekarza który kierowal na badaie tarczycy.

Guzki takie raczej mają charakter łagodny, ale z uwagi głównie na wielkość jednego z ognisk (powyżej 1 cm) będą wymagały weryfikacji histopatologicznej (biopsji cienkoigłowej). O wszystkim zadecyduje dokładnie prowadzący endokrynolog po analizie wszystkich wyników badań jakie Pani posiada.