Obszar o nieznacznie podwyższonej niejednorodnej echostrukturze z bezechową obwódką z intensywnymi przepływami naczyniowymi

witammam 45 lat byłam usg tarczycy .Zrobiłam wczesniej poziom tsh ktory jest w normie. A oto co jest na wyniku usg: tarczyca powiększona o niejednorodnej obniżonej echostrukturze,w węzinie widoczny jest owalny obszar o nieznacznie podwyższonej niejednorodnej echostrukturze z bezechową obwódką z intensywnymi przepływami naczyniowymi o mieszanym układzie o wym 20x18x11mm tu bac do rozpatrzenia.W obu płatach liczne rozsiane podobne zmiany o wielkości do 6 mm.wezły chłonne niepowiększone. co to?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Proszę zgłosić się do poradni endokrynologicznej. Najpewniej należy pogłębić diagnostykę o biopsję aspiracyjną cienkoigłową celowaną. Tylko to badanie pozwoli ocenić charakter zmiany.