Subkliniczna niedoczynność w przebiegu choroby Hashimoto

witam prosze o imterpretacje diagnoza ; subkliniczna niedoczynnosc w przebiegu choroby hashimoto Usg gruczoł tarczowy o niejednorodnej obnizonej echogeniczności w obu płatach obszary hypoechogeniczne ,włuknienie .Na granicy cieśni podtorebkowo zmiana normoechogeniczna 5.8×12mm .W Pl doogonowo obszary? zmiany hypoechogeniczne ,skapo unaczynione1 /7,89×7,69×12mm (Bacc) oraz w okolicy sciany tylniej 7,7×7,62×9,15(bacc) PP 14,20×15X44mm Ciesn 4 mm PL 18×13×43mm czy te zmiamy swiadcza o zlosliwosci

Dzień dobry,

Zmiany opisane w USG kwalifikują się do wykonania biopsji (w opisie ma Pani skrót BACC- czyli biopsja aspiracyjna cienkoigłowa - celowana). Nie muszą być to zmiany złośliwe, ale najbezpieczniejsze dla Pani będzie ich sprawdzenie. Ryzyko nowotworu jest niskie, aczkolwiek opis usg wskazuje na konieczność kontroli.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz