Tarczyca o niejednorodnej obniżonej echogeniczności

Witam Opis usg tarczyca o niejednorodnej obnizonej echogenicznosci rozpoznanie subkliniczna niedoczynnosc w przebiegu hashimoto :w placie lewym obszary?zmiany hypoechogeniczne sr 7,69÷7.49×9.20 - Skapo unaczynione Tsh 7 5 miesiecy temu bralam ethyrox 50 pozniej spadlo do 1.88 a teraz podnioslo do 4.29 norma jest do 4.2 martwie sie czy te zmiany sa zlosliwe bo sa 2 napoczatku twierdzila endokrynolog ze to obszary ale teraz nie jest pewna i zalecila biopsje prosze o odpowiedz

Dzień dobry,

Aby dokładnie stwierdzić jaki charakter mają zmiany, należałoby zobaczyć Pani usg, a najlepiej wykonac je osobiście. Obszary hipoechogeniczne są typowe dla choroby Hashimoto, ale jeśli Pani doktor zaleciła BACC, stwierdzając, że mogą być to zmiany ogniskowe, to powinna ją Pani na wszelki wypadek wykonać. Ryzyko nowotworu nie jest duże, ale czasem lepiej "dmuchać na zimne".

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz