Czy herbatki przeczyszczające mają wpływ na działanie tabletek antykoncepcyjnych?Jeśli tak to jaki?

Tabletki yasminelle biorę od ponad roku a herbatę zaczęłam pić tydzień temu,zawsze z rana. Natomiast pigułkę zażywam wieczorem miedzy 20.00 a 21.00.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Nie napisała Pani, jaką dokładnie herbatkę Pani pije. Wiekszość z nich zawiera między innymi korzeń lukrecji, który bardzo pobudza perystaltykę jelit, co może wpłynąć na wchłanianie leku, a więc też na jego skuteczność. Nie umiem jednak podać Pani jednoznacznej odpowiedzi. Z preparatami ziołowymi jest taki problem, że nie podlegają one żadnej kontroli za strony środowisk medycznych. Dlatego też producenci preparatów ziołowych nie muszą badać ani zamieszczać na opakowaniu informacji dotyczących działań niepożądanych, interakcji, które za to muszą być na pudełku każdego leku! A to wcale nie jest tak, że zioła są nieszkodliwe i mają łagodne działanie!