Czy istnieje szansa, że pojawi się jeszcze zarodek?

Witam serdecznie. Ostatnią miesiączkę miałam 25.04.2021r. 21maja zrobiłam badanie beta hcg i miałam wynik 119 oraz wizytę u ginekologa (miałam zrobić cytologie). Lekarz stwierdził, że nie będzie robił badania by nie zaszkodzić ewentualnej ciąży i mam przyjść za 2 tyg. W między czasie zaczęłam plamić delikatnie i lekarz zalecił branie duphaston 2x1. 1 czerwca zrobiłam kolejne badanie beta hcg I miałam wynik 10976.88. W dniu dzisiejszym (2.06.2021) poszłam na wizytę i badanie USG. Niestety lekarz stwierdził, że albo jest za wcześnie i nie widzi zarodka (ocenił, że ciąża ma 5 tygodni i 3 dni), albo jest puste jajo płodowe. Zalecił kolejne badanie beta hcg w poniedziałek i po 48h w środę by sprawdzić przyrosty oraz wizytę za 3tyg. Chciałam zapytać czy istnieje szansa, że faktycznie pojawi się jeszcze zarodek czy raczej powinnam oswajać się z myślą, że czeka mnie poronienie?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

szanse są zawsze, proszę być dobrej myśli.

Zarodek może nie być widoczny do szóstego tygodnia ciąży. Czasem ciąża jest młodsza niż wynika to z ostatniej miesiączki. Zdarzają się różne sytuacje, w których zarodek pojawia się nieco później i nie musi to świadczyć o żadnych nieprawidłowościach.

Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza, a więc wykonać kontrolne badania stężenia beta-HCG (które powinny wykazać wzrosty) oraz udać się na kolejną wizytę, która tym razem z pewnością wiele wyjaśni.

Brak zarodka na wczesnym etapie ciąży to częsty powód do niepokoju. Świadczy o tym ilość pytań w naszym projekcie. Kilka z nich znajdzie Pani poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-jest-normlane-ze-jeszcze-nie-widze-zarodka, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-zarodka-w-macicy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-oraz-bol-podbrzusza-i-piersi-a-brak-zarodka-w-badaniach.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.