Czy jeśli EKG pokazuje pionowe linie to pacjent żyje?

Czy jeśli ciśnieniomierz pokazuje serduszko pulsujące i cyfry ( wysokie ciśnienie ) a zapis EKG wysokie linie pionowe to pacjent żyje ? Czy po śmierci też na ciśnieniomieru może pokazać się serduszko i wyski wynik a maszyna EKG tylko częściowo podłączona może rysować wysokie pionowe linie ? Bardzo proszę o odpowiedź na to pytanie.

Lek. Paweł Szadkowski

Zwykle o śmierci świadczy skrajnie niskie, nieoznaczalne ciśnienie. Zapis EKG jest trudny do interpretacji i czesto może wprowadzić w błąd, szczególnie osoby nie mające doświadczenia w jego ocenie. Jeśli ma pani wątpliwości najlepiej skonsultować się z lekarzem, który oceni parametry życiowe.