Czy jest duże ryzyko ciąży w takim przypadku?

Dzień dobry, Wczoraj odbyłem stosunek z moją dziewczyną, w trakcie gry wstępnej dotknąłem opuszkami palców preejakulatu z mojego penisa po czym wytarłem palce w jej plecy, chwilę jeszcze ją masując. Niedługo potem zakładając prezerwatywę dotknąłem tą dłonią zewnętrznej części prezerwatywy. Czy można tutaj mówić o ryzyku związanym z zajściem w ciążę pomijając fakt, że prezerwatywy nigdy nie dają 100% pewności a stosunek przerywany, który wielu stosuje rzadko kiedy kończy się ciążą z tego co słyszę?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ryzyko zajścia w ciążę w opisanej przez Pana sytuacji jest bardzo niskie.

Przede wszystkim w preejakulacie mogą znajdować się plemniki, lecz w znacznie mniejszej ilości niż w nasieniu. Ponadto w środowisku im niesprzyjającym nie są w stanie przetrwać zbyt długo. W związku z tym bardzo szybko giną, kiedy są przeniesione na dłonie bądź pościel.

Dla pewności partnerka powinna wykonać test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki lub co najmniej 14 dni od zbliżenia, który da Państwu ostateczną odpowiedź.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania znaleźć można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-preejakulat-przeniesiony-na-prezerwatywe-jest-w-stanie-zaplodnic, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/preejakulat-na-prezerwatywie-a-ryzyko-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/preejakulat-na-prezerwatywie-a-ryzyko-ciazy-u-mlodej-kobiety.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.