Czy istnieje duże prawdopodobieństwo ciąży w takiej sytuacji?

Dzień dobry, uprawiałem z moją dziewczyną petting w dni płodne 7 lipca, owulacja zaczęła jej sie 6 lipca. Było to tak, że najpierw ona zaczęła mi robić dobrze ręka i w ogóle nie dotykała preejakulatu, który sie stamtąd wydobył, jedynie ja mogłem go dotknąć u góry poprawiając penisa i zbierając nadmiar preejakulatu co odrazu wytarłem do sucha. Następnie po jakiś 20-30 minutach przytulania, dotykania łóżka włożyłem jej palce do pochwy(były suche) i zrobiłem jej dobrze wsadzając palca na głębokość 4-5 centymetrów i pytam czy coś może z tego wyjść, bo dziewczyna sie stresuje, ja wiem ze nic z tego nie będzie bo to niemożliwe, ale sięgam po poradę eksperta!!!

Redakcja abcZdrowie

Witam,

petting nie chroni przed ciążą, ponieważ plemniki mogą zostać przeniesione do dróg rodnych kobiety poprzez palce. Prawdopodobieństwo zapłodnienia w ten sposób nie jest zbyt wielkie, ale nie jest to niemożliwe.

Ryzyko zależne jest od kilku istotnych czynników, między innymi od dnia cyklu, ilości spermy, okoliczności zbliżenia oraz tego, jak głęboko dostała się sperma bądź preejakulat, który również może doprowadzić do zapłodnienia.

Plemniki znajdujące się w wydzielinie mogą przetrwać nawet do kilku dni w warunkach im sprzyjających (czyli np. w drogach rodnych kobiety), natomiast po kontakcie z powietrzem, ubraniem, pościelą giną bardzo szybko. W związku z tym ryzyko zajścia w ciążę jest niewielkie, zwłaszcza, że odczekał Pan 20-30 minut. Dla pewności warto jednak wykonać test ciążowy.

Podobne pytania znaleźć można pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zaplodnienie-poprzez-nasienie-na-palcu-czy-to-mozliwe, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/sperma-na-palcach-czy-jest-prawdopodobienstwo-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.