Czy jest jakaś rada na brązową wydzielinę z pochwy?

Witam,
od niecałych 2 lat mam taki problem, mam 27 lat i dwa lata temu miałam cesarkę, ponieważ nie mogłam urodzić, po ok. 3 miesiącach pojawiło się u mnie to plamienie, jest ono prawie przez cały miesiąc. Lekarz zrobił mi wyniki, okazało się, że prolaktyna jest zła, wyleczyliśmy prolaktynę i dalej jest bez zmian, mój lekarz stwierdził, że może mam uszkodzoną jakąś błonkę po porodzie (cesarce). Jest to bardzo krępujące.
Proszę napisać, czy jest to możliwe i czy jest jakaś rada na to?
Dziękuję i pozdrawiam

27 LAT ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie,

najczęstszą przyczyną plamień między miesiączkowych są właśnie zaburzenia hormonalne. Odpowiedzialne mogą być za to różne hormony, nie tylko nieprawidłowy poziom prolaktyny.

Na pewno warto również wykonać badanie cytologiczne - przy zmianach na szyjce macicy możliwe są plamienia.
Przyczyną mogą być rzeczywiście także zmiany w obrębie jamy macicy. Jeżeli nie miała Pani wykonywanego USG przezpochwowego, warto rozważyć jego przeprowadzenie.
Stosunkowo rzadko plamienia są związane z zaburzeniami krzepnięcia krwi.
Jeżeli przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne, również one mogą być przyczyną plamień.
Zachęcam jednak do dalszego poszukiwania przyczyny dolegliwości.

Pozdrawiam