Czy jest jeszcze jakaś szansa, żeby odbudować małżeństwo?

Witam, moje małżeństwo można powiedzieć ginie z dnia na dzień coraz bardziej. Rok temu mąż miał przelotna znajomość z inną kobieta, wybaczylam mu to, ale wewnętrznie nie umiem sobie poradzić. Przez ten rok ciągle go oszukiwalam w sprawach finansowych żeby kupować sobie coś co nie było mi potrzebne. Teraz dowiedział się o tym iż nie mamy już oszczędności gdyż je wydawałam. Mamy troje dzieci gdzie najmłodsza ma 4 miesiące i od roku czuje sie dla niego nikim. Czy będzie w stanie wybaczyć mi te kłamstwa i czy można odbudować to małżeństwo.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za zaufanie :)

Z jakiegoś powodu Państwo zdystansowaliście się emocjonalnie.
Naturalnym jest, że czasami związek małżeński przechodzi przez różne fazy, powiązane z kryzysem.
Nad rozwojem związku trzeba nieustannie pracować.
Gdy w związek wkrada się monotonia, rutyna, czy przewidywalność, to może być mocny sygnał, że relacja została poważnie zaniedbana.

Coś dzieje się po Coś...
Dobra wiadomość dla Pani jest taka, że relację można odnowić i sprawić, by na nowo pojawiło się zaufanie, by stała się satysfakcjonująca i dająca spełnienie.

Jednak, by tak się stało, jest potrzeba by oboje Partnerzy podjęli wyzwanie świadomej pracy rozwojowej w związku/nad związkiem.
Bo odnowienie relacji jest tylko wtedy możliwe, jeśli Małżonkowie
przewartościują swoją dotychczasową relację, zaktualizują priorytety,
przyzwyczajenia i nawyki.

A przede wszystkim zaczną umiejętnie/efektywnie komunikować się, poprzez dzielenie się również swoimi potrzebami/pragnieniami, obawami, czy lękami.

Podsumowując, inspirowałabym Państwa do rozważenia terapii małżeńskiej.

Z przesłaniem dla Państwa, by się Państwu udało!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605