Czy jest możliwe, że moja partnerka jest w ciąży?

Witam. Mam delikatne pytanie odnośnie możliwości zajścia w ciąże. Wczoraj uprawiałem króciutki, dosłownie półminutowy stosunek ze swoją dziewczyną w prezerwatywie, oczywiście bez wytrysku. Dziewczyna była w trzecim dniu po zakończeniu okresu (w niedzielę jeszcze go miała). Cykle ma w miarę regularne 28-29 dni. Moje pytanie brzmi czy jest możliwość zajścia w ciąże w tej sytuacji? Przypuszczam, że ryzyko jest bardzo małe.. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Zależy jak długie dziewczyna ma miesiączki. Dni płodne określa się poprzez odjęcie 18 od najkrótszego cyklu (28-18=10), odjęcie 11 od najdłuższego cyklu (29-11=18). Dni.płodne dziewczyna może mieć od 10 do 18 dnia cyklu.