Czy jest szansa u mnie na zajście w ciążę?

Witam. Robiłam testy owulacyjne i w 12 DC wyszedł pierwszy pozytywny, następnego dnia również i na 3 dzień też później już negatywne. Kochaliśmy się z mężem w te dni. Dziś jest 20dzien cyklu i test ciążowy wyszedł negatywny. Robiłam badania, krwinki wyszły mi podwyższone o 50g czy to coś poważnego i czy jest szansa na ciążę?. Staramy się pół roku, poprzednio też zeszło nam prawie rok zanim się udało. Non stop jestem zmęczona, mimo że śpię sporo w nocy.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

być może było jeszcze zbyt wcześnie, aby test ciążowy wykrył ciążę. Najlepiej wykonywać testy ciążowe w dniu spodziewanej miesiączki lub po co najmniej 10-14 dniach od zbliżenia. Pani zrobiła test już po ośmiu dniach, więc test mógł nie być miarodajny i warto go powtórzyć. Szanse więc istnieją.

Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest zależne od wielu czynników, dlatego zdarza się, że starania o dziecko mogą trwać dłużej lub krócej.

Warto by było wykonać podstawowe badania, ponieważ permanentne zmęczenie może świadczyć o wielu jednostkach chorobowych. Wyniki zawsze warto skonsultować z lekarzem rodzinnym.

Więcej na temat ciągłego zmęczenia przeczytać można w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/ciagle-zmeczene.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.