Czy jest u mnie duże ryzyko ciąży po Escapelle?

Witam, Moja ostatnia miesiączka rozpoczęła się 5.12.2023r. (standardowy cykl 29-30 dni). Niestety 10.12 współżyłam bez zabezpieczenia, co zmusiło mnie do wzięcia tabletki escapelle, którą zażyłam 48h po stosunku tj. 12.12. Sytuacja powtórzyła się kilka dni później: współżycie 15.12 i ponowne wzięcie tabletki 48h później tj. 17.12. Po pierwszej i drugiej tabletce miałam duże mdłości rozpoczęłam suplementację oleju z czarnuszki, który także może powodować nudności z tego co wyczytałam, lecz utrzymują się one do dnia dzisiejszego.. wiem, że zawsze istnieje ryzyko ciąży, ale czy jest ono duże w tym przypadku?
KOBIETA, 24 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zastosowanie antykoncepcji awaryjnej znacznie zmniejsza ryzyko zapłodnienia, nawet jeśli współżycie odbywało się bez zabezpieczenia.

Jednym z najczęściej zgłaszanych skutków ubocznych Escapelle są właśnie mdłości. Pani zażyła aż dwie tabletki Escapelle w ciągu jednego cyklu miesiączkowego, co mogło doprowadzić do nasilenia działań niepożądanych.

W obecnej sytuacji może Pani wykonać test ciążowy, by ostatecznie wykluczyć ryzyko ciąży, które jest raczej niskie.

Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mdlosci-bole-brzucha-po-escapelle-a-podejrzenie-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-skutki-uboczne-tabletki-escapelle-moga-pojawic-sie-po-2-tygodniach,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mdlosci-i-bolesnosc-podbrzusza-po-zazyciu-tabletki-escapelle.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.