Czy kaszel z wydzielina oznacza zapalenie oskrzeli?

Czy jest to zapalenie oskrzeli. Witam w ostatni dzień pobytu nad morzem dostałam kaszel na następny dzień doszedł duży katar i bolaływszystkie mięśnie. Po powrocie z nad morza doszły dreszcze zimne.Po kolejnych dwóch dniach kaszel zaczął się odbywać wraz z wydzielina.Dzis natomiast jak opieram się o plecy czuje wtedy z tyłu ten kaszel i jak się opre plecami mocniej to wtedy fajnie zaczyna się odbywać i można porządnie odkaszlnac.To wszystko trwa już 7 dniDodam że nad morzem było bardzo chłodne powietrze

Lek. Katarzyna Szymczak

Objawy mogą wskazywać na infekcje wirusowa górnych dróg oddechowych.
Pozdrawiam