Czy katar może być spowodowany krzywą przegrodą nosową?

Witam. Od 4 miesiecy mam katar i od 4 miesiecy stosuje Vick z xylometazolina czy jakos tak.. otóz poza zatkanym totalnie nosem mam dusznosci.. mijają po psiknieciu i spłynieciu wydzieliny. najgorzej podczas lezenia na plecach. gdy psikne wszystko mija i nie mam dusznosci. bylem dzisiaj u laryngologa i zalecil tomografie zatok i powiedzial że raczej na 100 procent wina krzywej przegrody.. a taką mam. czy może to byc przyczyna?

Witam tak, proszę pamiętać ze tak długie przyjmowanie xylometazoliny nie jest wskazane