Czy kochając się w trakcie miesiączki można zajść w ciążę?

Mam 21 lat. Współżyłam ze swoim chłopakiem podczas miesiączki, to był jej drugi dzień. Mam długie cykle, bo trwają 30 dni. Mój chłopak nie miał wytrysku we mnie, ale zastanawiam się, czy jednak mogę być w ciąży?
21 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Powinna Pani uświadomić sobie dwie rzeczy:
1. dni niepłodne to określenie, które oznacza, że owulacja najczęściej wtedy nie występuje, ale wystąpić może. W każdym dniu cyklu owulacja może wystąpić, nawet podczas miesiączki. To z kolei oznacza, że w każdym dniu cyklu można zajść w ciążę.
2. Stosunek przerywany NIE JEST metodą antykoncepcyjną.

W związku z powyższym oczywiście mogła Pani zajść w ciążę.