Czy konieczna jest operacja szyi?

witam prosze o interpretacje wyniku rezonansu kregoslupa szyjnego opis krzywizna fizjologiczna szyjnego kregoslupa calkowicie odprostowana ustawienie w osi na poziomie c3/4 i c4/5 widoczny maly bulging krazka m-k na poziomie c5/6 widoczna jest szeroka i dwuboczna wypuklina krazka m-k modelujaca dyskretnie brzuszna powierzchnie rdzenia kregowego w czesciach bocznych wypukliny krazek zweza otwory m-k p>l przylegajac do nerwow wewnatrzotworowo bez cech mielopatii pogranicze czaszkowo-szyjne w normie sygnal szpiku prawidlowy poza tym obraz kregoslupa kanalu kregowego i rdzenia kregowego w odcinku szyjnym w granicach normy dyskopatia c5/6 z gory dziekuje za odpowiedz pozdrawiam danuta mam 40 lat i bola mnie kregi szyjne i czy czeka mnie operacja z powodu tych zmian czy da sie zyc bez operacji i co robic

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. radziłbym skonsultować ten wynik z neurochirurgiem. Po zbadaniu zdecyduje on o wskazaniach do operacji.