Czy krostka na wzgórku łonowym może być groźna?

Mam 12 lat. Na moim wzgórku łonowym pojawił się 4mm, jakby bąbel (niżej link do zdjęcia). Nie boli, tylko przy mocniejszym przyciśnięciu. Na razie nic z tym nie robię, bo nie jestem pewna co to jest i czy to groźne. Nigdy też nie miałam żadnych chorób ani w miejscach intymnych, ani w ogóle, żadnych operacji, pierwszy okres pojawił się pół roku temu i jeszcze się stabilizuje. Co to może być - powiedzieć mamie? Proszę o pomoc, z góry dziękuję! http://img14.imageshack.us/img14/6168/ou9r.jpg

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisana zmiana to najprawdopodobniej zapalenie mieszka włosowego. Zmiana powinna wkrótce samoistnie ustąpić. Jeśli jednak by się powiększyła, proszę skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, który zleci maść z antybiotykiem.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jest to najprawdopodobniej zaczopowany gruczoł łojowy - być może nadkażony bakteryjnie. Warto zastosować maść z antybiotykiem np dostępny bez recepty TRIBIOTIC