Czy krwawienie po marsupializacji torbieli gruczołu Bartholina powinno mnie martwić?

Witam, czy po zabiegu marsupializacji torbieli bartholina normalne jest lekkie krwawienie? Raz się wyleciało trochę ciemnej, gęstej wydzieliny. Jestem 6 dni po zabiegu, nie mam żadnych innym objawów
KOBIETA, 20 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

lekkie krwawienie po takim zabiegu może być spowodowane uszkodzeniem naczyń krwionośnych lub reakcją zapalną w obrębie miejsca operowanego. Może ono trwać przez kilka dni po zabiegu i powinno stopniowo słabnąć.

Jeśli nie ma Pani innych objawów, takich jak gorączka, nasilający się ból, obrzęk, czy bardzo obfite krwawienie, to prawdopodobnie nie ma powodów do zbytniego niepokoju. Niemniej jednak, zawsze warto skontaktować się z lekarzem lub chirurgiem, który przeprowadził zabieg, aby poinformować go o występujących symptomach.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-z-rany-po-operacyjnym-usunieciu-torbieli-gruczolu-bartholina

https://portal.abczdrowie.pl/marsupializacja-torbieli-gruczolu-bartholina

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.