Czy laktacja ustaje samoistnie?

Witam,czy laktacja ustanie samoistnie czy trzeba stosowac jakies leki lub maści?

Milena Lubowicz

Laktacja ustępuje samoistnie, może się w śladowych ilościach utrzymywać przez kilka tygodni po zakończeniu karmienia. W przypadku, gdy do odstawienia od piersi dochodzi nagle, a karmień było jeszcze sporo, może dojść do sytuacji takiej jak w przypadku nawału mlecznego. Można wtedy ściągać trochę pokarmu, ale też nie za dużo, bo to sygnał dla organizmu żeby mleko produkować lub stosować leki, dostępne na receptę.
Pozdrawiam