Czy lek na napady paniki można łączyć z alkoholem?

Dzień dobry. Lecę na wakacje i panicznie boję się lotu samolotem. Już od kilku dni ledwo panuję nad atakiem paniki. Lekarz przypisał mi tableti tranksene, żebym polknęla na godzinę przed lotem. Mam pytanie kiedy będę mogła się napić alkoholu po jednej tabletce. Na wakacjach pewnie chętnie napiłabym się zimnego piwka, ale boję się nasilic działanie alkoholu i leku.

Łączenie jakichkolwiek leków a szczególnie uspokajających z alkoholem jest wysoce nierozsądne i może być bardzo niebezpieczne.