Czy leki prokinetyczne mają wpływ na wytwarzanie kwasu solnego w żołądku?

witam, mam pytanie, czy leki prokinetyczne np. prokit, mają wpływ na wytwarzanie kwasu solnego w żołądku, tzn. czy wpływają w jakikolwiek sposób na zakwaszenie żołądka? pozdrawiam Iwona

Lek. Katarzyna Szymczak

Nie ma takiego działania. Pobudza perystaltyke żołądka i przyspiesza jego opróżnianie.
Pozdrawiam