Czy małe pęcherzyki w opisie badania narządu rodnego mogą oznaczać niepłodność?

Opis badania narządu rodnego Trzon macicy w tyłozgieciu 60x35 mm Miometrium jednorodne,Endometrium jednorodne,szerokości 10mm.Prawy jajnik 32x19mm,lewy 34x20mm OBA Z DROBNYMI PĘCHERZYKAMI O ŚREDNICACH DO 3mm martwię się średnicą tych pęcherzyków,podobno są za małe,czy może to oznaczać niepłoność?dodam,że 4 lata temu miałam poronienie-pęchęrzyk płodny był pusty nie rozwijał się prawidłowo.lekarz stwierdził,że to wirus spowodował,który zaatakował mnie na samy początku ciąży.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Obecność drobnych pęcherzyków na obu jajnikach zdecydowanie wymaga dokładniejszej oceny w oparciu o dane kliniczne. Bez wątpienia nie możemy jednak mówić o problemie niepłodności tylko na podstawie takiego wyniku. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem.