Czy mam wykonać jeszcze jakieś dodatkowe badanie?

Witam, Mam prośbę o udzielenie informacji na temat bakterii Helikobakter pyroli. Było wykonane badanie krwi, test na bakterie Helikobakter i wynik wyszedł dodatni. Czy powinno się wykonać jeszcze jakieś dodatkowe badania? Np z kału? Dla potwierdzenia diagnozy czy zastosować od razu leczenie co do tej bakterii. Oczywiście nie ma żadnych obiawow, wrzodow ani zapalenia. Gdzie poprostu słyszałam że badanie z krwi pokazuje czy kiedykolwiek była styczność z tą bakteria stąd moje pytanie co z tym dalej zrobić. Z góry dziękuję za odpowiedz

Leczenie może włączyć wyłącznie lekarz po osobistym zbadaniu. Jeśli pacjent bez wskazań wykonuje badania, to czasem jest powodem do niekończących się wątpliwości. Przeciwciała we krwi oznaczają wyłącznie przebyty kontakt, nie stanowią podstawy do leczenia.